4
proste zasady

kompleksowej ochrony zdrowia intymnego
Piramida Zdrowia Intymnego to rewolucyjna koncepcja pokazująca jak w pełni skutecznie i w zgodzie z naturą kobiet leczyć problemy oraz chronić zdrowie intymne. Tak jak w dobrze znanej piramidzie zdrowego odżywiania, poszczególne 4 poziomy Piramidy Zdrowia Intymnego pokazują, jak zachowując proste 4 zasady, cieszyć się komfortem i zdrowiem intymnym. Co najważniejsze, zasady są nie tylko proste i skuteczne, łatwo można je zachować wybierając polskie sprawdzone produkty: inVag®, prOVag®: kapsułki, żel i emulsję.

Piramidę Zdrowia Intymnego stworzyli polscy naukowcy z Instytutu Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED S. A. by chronić kobiety przed problemami intymnymi wskazując co szkodzi a co sprzyja zdrowiu kobiet.

Zasady piramidy zdrowia intymnego są właśnie dla Ciebie! Także Ty może zapewnić sobie doskonałą ochronę i czuć się zdrowo i komfortowo.

Zasada 1:
Zacznij od właściwej higieny intymnej

Prawidłowa, neutralna higiena intymna to absolutna podstawa utrzymania zdrowia intymnego! Wiele z preparatów dostępnych na rynku szkodzi, dlatego niezwykle ważny jest odpowiedni dobór preparatu - koniecznie sprawdź etykietę swojego preparatu lub zamień go na podwójnie hipoalergiczną prOVag® emulsję o kompleksowym działaniu 3w1, zgodnym z naturą. Prawidłowe mycie okolic intymnych to absolutna podstawa zachowania zdrowia intymnego! Obecnie propaguje się nowe podejście do higieny intymnej polegające na tym aby:

 • nie usuwać ochronnych bakterii Lactobacillus sp.,
 • nie naruszać barier ochronnych skóry czyli bariery hydro-lipidowej i kwaśnego płaszcza skóry,
 • ograniczyć lub nie stosować potencjalnie szkodliwych substancji dla okolic intymnych (np. mydło, parabeny, konserwanty, SLES, SLS, pochodne ropy, silikony).

 • Wiadomo, że stosowanie do mycia okolic intymnych preparatów z parabenami, konserwantami czy nawet mydła jest szkodliwe, gdyż może wysuszać, podnosić pH, niszczyć Lactobacillus czy ochronne bariery skóry.
  Do mycia okolic intymnych, jak zaleca ginekolog profesor T. Paszkowski, powinno używać się specjalistycznych preparatów, które nie szkodzą, a zachowują prawidłowe pH i mikroflorę okolic intymnych. Idealnym produktem do higieny intymnej jest prOVag® emulsja, która nie tylko delikatnie myje, pielęgnuje, chroni, regeneruje, utrzymuje właściwe pH, ale i ogranicza wzrost niekorzystnych bakterii i grzybów oraz promuje pożądaną mikroflorę czyli dobroczynne Lactobacillus. Emulsja nie zawiera parabenów, detergentów, konserwantów, silikonu, SLES, SLS, pochodnych ropy. Jest odpowiednia dla dzieci powyżej 1 roku życia, alergików, osób o wrażliwej skórze, kobiet, także w ciąży czy w okresie menopauzy. 100% kobiet badanych jest zadowolonych ze stosowania emulsji! Poznaj prOVag® emulsję >>
  rozwiń

  Zasada 2:
  Przy pierwszych problemach działaj szybko i skutecznie

  Pierwsze objawy typu podrażnienia czy świąd okolic intymnych mogą świadczyć o braku równowagi mikrobiologicznej lub o alergiach, które mogą prowadzić do stanów zapalnych. Wyprzedź problemy: zadziałaj natychmiast w zgodzie z kobiecą naturą. Użyj prOVag® żel, który działa antybakteryjnie i antygrzybiczo oraz łagodzi podrażnienia i chroni.

  Pierwsze problemy intymne takie jak świąd, podrażnienia, upławy mogą świadczyć o zaburzeniu równowagi mikrobiologicznej sromu i/lub pochwy lub o alergii. Często zwiastują nadejście zakażenia. Bardzo ważna jest zatem natychmiastowa reakcja, która polega na szybkim działaniu antybakteryjnym i antygrzybiczym oraz przywróceniu właściwego pH i równowagi mikrobiologicznej oraz na złagodzeniu podrażnień okolic intymnych. Znakomicie sprawdzi się preparat, który będzie miał naturalny sposób działania np. oparty o mocno skoncentrowane metabolity bakterii Lactobacillus. Takim specjalistycznym preparatem z pozytywną opinią Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego jest prOVag® żel, który wspomaga leczenie zakażeń okolic intymnych bakteryjnych i grzybiczych. Działa przeciwgrzybiczo oraz przeciwbakteryjnie, łagodzi podrażnienia i objawy takie jak pieczenie, świąd, dyskomfort oraz nawilża. Działa szybko i skutecznie, jest komfortowy w użyciu, nie brudzi bielizny i wystarcza aż na 100 aplikacji. Polecany jest dla kobiet i dzieci powyżej pierwszego roku życia.

  prOVag® żel wykazuje także działanie ochronne, co jest niezwykle istotne podczas pierwszych problemów intymnych. Stosuj go również w sytuacjach kiedy potrzebujesz dodatkowej ochrony (np. podróż, basen, stosowanie leków, po miesiączce, przy narażeniu na stres). Warto mieć prOVag® żel w apteczce czy torebce by szybko zareagować na pierwsze problemy intymne. Poznaj prOVag® żel >> >
  rozwiń

  Zasada 3:
  Stosuj długotrwałą ochronę intymną

  Warto rozpieszczać swoją kobiecość – chronić ją wyjątkowo skutecznie i długotrwale! Zwłaszcza w szczególnych sytuacjach jak: nawroty problemów intymnych, antybiotykoterapia, ciąża, menopauza, antykoncepcja zastosuj podwójną osłonę prOVag®, który długotrwale chroni i odbudowuje mikroflorę układu moczowo-płciowego i pokarmowego.

  Kobiety zasługują na najlepszą ochronę! Zwłaszcza, że zarówno dobre jak i patogenne bakterie zasiedlają okolice intymne, swobodnie przemieszczają się między odbytem i pochwą. Kiedy dominują dobroczynne Lactobacillus chronią kobietę przed rozwojem infekcji intymnej. Istnieją jednak sytuacje kiedy obniża się liczba ochronnych bakterii, wówczas patogeny mają sprzyjające warunki do rozwoju, zaczynają zwiększać swoją liczebność i pojawiają się nieprzyjemne objawy.

  Źródłem niekorzystnych drobnoustrojów jest często jelito grube, skąd na drodze naturalnego zjawiska ,,cross - colonization” dochodzi do kolonizacji patogenami pochwy i cewki moczowej.
  Właśnie dlatego warto ciągle wzmacniać i chronić swoją kobiecość dobroczynnymi bakteriami. To szczególnie istotne zwłaszcza w okresach kiedy: stosujemy antybiotykoterapię - potrzebujemy wtedy podwójnej osłony zarówno mikroflory układu pokarmowego jak i moczowo-płciowego, kiedy jesteśmy w ciąży, podczas problemów intymnych, kiedy jesteśmy osłabione czy też w okresie menopauzy - wtedy także spada liczba Lactobacillus, czyli nasza naturalna ochrona przed zakażeniami intymnymi. Badania potwierdzają, że obecność Lactobacillus w układzie rozrodczym zmniejsza ryzyko zakażeń układu moczowo-płciowego.
  Skutecznym rozwiązaniem problemów intymnych jest polski probiotyk ginekologiczny prOVag®, który podwójnie wzmacnia i chroni mikroflorę układu rozrodczego i pokarmowego. Stosując prOVag® dostarczysz do organizmu miliony Lactobacillus czyli ,,strażników - obrońców”.
  prOVag® był nagradzany np. Medalem Europejskim, Certyfikatem Zaufania Złoty Otis, Supermama Awards. Poznaj prOVag® >>
  rozwiń

  Zasada 4:
  Skutecznie wylecz zakażenia intymne (bakteryjne i grzybicze)

  Kiedy leczysz zakażenia niezbędny jest dopochwowy lek, który szybko i skutecznie przywróci równowagę mikroflory pochwy i prawidłowe pH. Stosuj najlepiej przebadany i dopasowany do mikroflory Polek lek inVag®. Użyj go wspomagająco w leczeniu stanów zapalnych bakteryjnych i grzybiczych, w tym również upławów.
  W większości przypadków przed zakażeniami można się ochronić stosując zasady Piramidy Zdrowia Intymnego. Kiedy jednak zakażenie stanie się faktem konieczna jest wizyta u ginekologa. Dobrym rozwiązaniem jeszcze przed wizytą jest zastosowanie dopochwowego leku inVag®, który wspomoże leczenie. Stosuj inVag® w trakcie i po leczeniu, by szybko przywrócić równowagę mikroflory pochwy, obniżyć pH i utrzymać efekty leczenia. inVag® zawiera aż miliard dobroczynnych bakterii Lactobacillus, idealnie dopasowanych do mikroflory Polek. Jego skuteczność potwierdzają badania kliniczne.

  Jeśli w życiu stawiasz na pewność, żądasz najwyższych standardów i jakości, jeśli naturalna ochrona jest dla Ciebie ważna i chcesz długo cieszyć się komfortem i zdrowiem intymnym, zastosuj zasady Piramidy Zdrowia Intymnego – wzmocnij naturalną siłę kobiecości poprzez najlepsze dla Ciebie produkty. Wybieraj świadomie, tylko sprawdzone przebadane preparaty, dopasowane do polskiej mikroflory, takie, które poleciłby Ci najlepszy ginekolog. Do jeszcze lepszej ochrony i leczenia warto stosować kilka z nich równocześnie. Poznaj inVag® >>
  rozwiń
   

  Literatura>>

  Poznaj doskonałe produkty
  inVag® Kapsułka dopochwowa twarda zawiera nie mniej niż 10 000 000 000 CFU (jednostka tworząca kolonię), żywych pałeczek bakterii kwasu mlekowego. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą, podmiot odpowiedzialny: IBSS BIOMED S.A.

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.